Aktuality Dýšina

OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19 – ORDINACE DÝŠINA

Očkování pravděpodobně bude probíhat pouze vakcínou od firmy AstraZeneca.

Kdo chce být očkován u nás – NEREGISTRUJTE SE do Centrálního registračního systému!

POZOR – Ti, kdo jsou již zaregistrováni v Centrálním registračním systému, musí už očkování absolvovat v očkovacím centru, my je nyní naočkovat nemůžeme.

Kdo bude mít zájem se nechat očkovat v naší ordinaci, musí se nahlásit. To je možné v naší ordinaci – telefonicky jen v případě nutnosti, prosím raději emailem (telefonní linky jsou přetížené konzultacemi zdravotního stavu), nebo telefonicky na obecním úřadě Dýšina po-pá v době 8:00- 15:00 na tel. 602 692 134 nebo 736 683 628. Nutno uvést jméno + příjmení + rok narození + telefon. My Vás pak sami zaregistrujeme jako čekatele na vakcínu v naší ordinaci a následně budeme čekat, jestli a kdy nám bude vakcína přidělena a dodána.

Bohužel není jisté KDY vakcínu dostaneme, ani ZDA ji vůbec dostaneme, vše závisí na vůli Plzeňského kraje a jeho koordinátora pro očkování. Musíme být tedy všichni trpěliví. Minimální dávka vakcín, kterou může ordinace dostat je 100 dávek. Až bude jasné, že je vakcína pro Vás k dispozici, telefonicky Vás vyzveme k očkování.

PROVOZ ORDINACE PRAKTICKÉHO LÉKAŘE Dýšina od 1.3.2021

  • Vstup do budovy pouze s respirátorem FFP2/NK95.
  • Pacienti s příznaky infekce dýchacích cest či virózy(rýma ,teplota, kašel, bolesti v krku, bolesti svalů a kloubů, …) nevstupují do budovy, nutno nejprve telefonicky konzultovat lékaře a domluvit další postup.
  • V čekárně mohou být najednou pouze 2 pacienti. Pokud by mělo dojít k nahromadění pacientů v čekárně, nově příchozí se pouze nahlásí sestřičce, a pak počká před budovou na vyzvání k vyšetření.
  • OBJEDNÁVEJTE SE s předstihem!!! – v současné době je to nutnost – telefonicky 377 845 370, nebo raději emailem ordinacedysina@centrum.cz.
  • Žádosti o recepty prosím také raději emailem – přetížené telefonní linky. Požadavky vyřídíme vždy týž pracovní den, ale až po odbavení akutních pacientů. Proto nenechávejte objednání receptu na poslední chvíli před dobráním léku.
  • Při telefonickém kontaktu buďte prosím trpěliví, telefonujeme téměř nepřetržitě, linka je přetížená, proto zkoušejte opakovaně.
  • Preventivní prohlídky bohužel v současné době nezvládáme provádět.

Antigenní testování v ordinaci PL Dýšina

V naší ordinaci je také od prosince 2020 možné se nechat zdarma otestovat na COVID 19 schválenými antigenními testy, vždy je nutné se na odběr telefonicky/emailem objednat.